top of page
pexels-dominika-roseclay-1166990.jpg

 

Bycie ojcem może być jednym z najważniejszych doświadczeń w życiu mężczyzny. Dlatego, ta grupa jest przeznaczona dla ojców, którzy mierzą się z wyzwaniami rodzicielstwa i chcą je świadomie przeżywać i lepiej radzić sobie z trudami, które ono niesie.

Grupa dla ojców jest miejscem, w którym mężczyźni mogą się spotykać i dzielić się swoim doświadczeniem oraz zmaganiami w byciu ojcem. Grupa tworzy przestrzeń do zbadania obaw oraz trudności związanych ze zmianami, które zachodzą zarówno wewnętrznie, jak i w relacjach z partnerami, rodziną, przyjaciółmi oraz w życiu zawodowym.

W grupie, mężczyźni mają możliwość wspólnego badania zmian tożsamościowych –co to znaczy być ojcem- w przestrzeni osobistej oraz w szerszej społeczności i kulturze. Praca terapeutyczna w grupie pozwala każdemu młodemu ojcu przyjrzeć się własnym doświadczeniom ze swoim ojcem oraz z innymi figurami ojcowskimi.

Pewne wzorce kulturowe utrudniają mężczyznom i ojcom szukanie dla siebie pomocy. Oczekuje się np. że mężczyzna „sam poradzi sobie z problemami”, co często powoduje izolację i poczucie osamotnienia. Bywa, że mężczyźni, próbując poradzić sobie ze skomplikowanymi problemami emocjonalnymi, popadają w różnego rodzaju uzależnienia, zmagają się z lękiem i depresją, stają się drażliwi, co generuje konflikty w relacjach z bliskimi osobami, jak żona czy partnerka albo uciekają w pracę.

W grupie stwarza się przestrzeń, w której możliwa jest swobodna ekspresja i wymiana myśli oraz uczuć w atmosferze bezpieczeństwa i zaufania. W grupie można przezwyciężyć zahamowania emocjonalne, wypróbować i nauczyć się nowych zachowań poprzez doświadczenie bycia z innymi mężczyznami. Obecność innych ojców może być źródłem wsparcia i uzyskania cennych informacji zwrotnych, które poszerzają samoświadomość i uczą nowych strategii radzenia sobie z wyzwaniami ojcostwa przy zachowaniu dbałości o własne męskie potrzeby. 

GRUPA DLA OJCÓW

pexels-maria-lindsey-multimedia-creator-

Czas trwania grupy: 6 miesięcy – spotkania raz w tygodniu, 2 godziny zegarowe

Prowadzący : Evgenios Ioannou

Termin: jesień 2020 - lato 2021

Koszt: 80 zł / spotkanie 

Cena konsultacji: 120 zł *

Zapisy: tel. 516 893 030

* Udział w grupie jest poprzedzony płatną konsultacją

 

Dla kogo?

Dla ojców którzy:

 • chcieliby się przygotować emocjonalnie do czekających ich zmian, związanych z przyjściem na świat potomstwa

 • doświadczyli trudności w relacjach z własnymi ojcami i chcieliby zrozumieć ich możliwy wpływ na relacje z własnymi dziećmi

 • doświadczają trudności w relacjach emocjonalnych z dorastającymi dziećmi

 • przeżywają trudności w związku partnerskim, które uwidoczniły się po narodzeniu dzieci

 • obawiają się podjęcia roli ojca i zmian, jakie niesie ze sobą w życiu ojcostwo

 • chcieliby świadomie przeżywać swoje ojcostwo

 • chcą świadomie przeżywać swoje ojcostwo

 • chcą zbudować głębsze i bardziej satysfakcjonujące relacje ze swoim dzieckiem

 • pragną znaleźć równowagę pomiędzy pracą, życiem rodzinnym a własnymi męskimi potrzebami

Co uzyskasz?

 • Możliwość dzielenia się swoimi myślami i uczuciami w bezpiecznym środowisku

 • Zrozumienie własnych wzorców relacyjnych wpływających na aktualne relacje rodzinne

 • Dostęp do bazy doświadczeń innych członków grupy

Prowadzący

geniocorrect5_edited.jpg

Evgenios Ioannou

Absolwent Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Ukończył Studium Psychoterapii w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie. Doświadczenie kliniczne zdobywał m.in. na Oddziałach Ogólnopsychiatryczncyh, Oddziałach Leczenia Zaburzeń Nerwic i Zaburzeń Osobowości, w Poradniach Zdrowia Psychicznego, w Zespole Leczenia Środowiskowego. Pomaga w budowaniu satysfakcjonujących relacji z innymi i samym sobą. Wspiera w odnajdywaniu wewnętrznych sił potrzebnych do realizacji planów, podjęcia decyzji życiowych. Towarzyszy ludziom, którzy gdzieś się zatrzymali i czują się zagubieni i osamotnieni. Pomaga w zrozumieniu objawów, które często mogą być niezrozumiane i powodować cierpienie. Wspiera osoby, które chcą lepiej poznać siebie, swoich emocji i potrzeb.

bottom of page